Stomatologia Griman
Gwarantuje swoim Pacjentom specjalistyczną wiedzę i miła obsługę, ale tym co nas wyróżnia są przede wszystkim nowe rozwiązania i technologie, które pomagają lekarzom postawić trafną diagnozę oraz podjąć skuteczne i precyzyjne leczenie wobec każdego, nawet najbardziej wymagającego przypadku.
Najwyższej jakości materiały i sprzęt.
Mikroskop zabiegowy
Nasze gabinety wyposażyliśmy w mikroskopy zabiegowe. Tylko najlepsi specjaliści w dziedzinie stomatologii wiedzą jak ważnym elementem pracy jest powiększenie. Jest to kolejne narzędzie pozwalające nam na dokladniejszą diagnozę lub wręcz wogóle ja umożliwiające. Praktycznie w każdej dziedzinie stomatologii praca w powiększeniu sprzyja precyzji lub nierzadko w ogóle umożliwia prawidłowe przeprowadzenie leczenia.
Skaner wewnątrzustny
W większości przypadków zastąpiliśmy wykonywane ręcznie wyciski naszym skanerem wewnątrzustnym, który pozwala uzyskiwać precyzyjne cyfrowe obrazy 3D zębów pacjenta. Służą nam one następnie do opracowania planu leczenia, bądź wykonania precyzyjnej pracy protetycznej – koron, mostów, protez. Dokładność wykonania cyfrowych wycisków jest nieoceniona. Skanery wewnątrzustne skracają czas leczenia, gdyż pobrane w ten sposób wyciski niemalże od razu są gotowe i przesyłane w formie elektronicznej do naszej pracowni protetycznej. Technicy mogą zacząć pracę już parę minut po zejściu Pacjenta z fotela co tym samym skraca czas oczekiwania na zakończenie leczenia.
Znieczulenie komputerowe
To, co wpływa także na komfort Pacjentów, to znieczulenie komputerowe Dentapen. Dzięki temu osiągnięciu technologicznemu minimalizujemy nieprzyjemne objawy towarzyszące tradycyjnemu znieczuleniu. Dentapen w niezwykle delikatny sposób podaje znieczulenie, dzięki czemu Pacjent nie odczuwa tzw. rozpierania tkanek. Stomatolog ma też pełną kontrolę nad podawaniem preparatu, więc dodatkowo monitoruje procedurę znieczulenia.
Tomografia 3D
W klinice posiadamy bardzo wysokiej klasy tomograf stomatologiczny marki Rayscan – alfą, dzięki czemu na miejscu w parę minut jesteśmy w stanie wykonać precyzyjne prześwietlenie 3d czy zdjęcie pantomograficzne. Stomatologiczna tomografia stożkowa pozwala nam na pełna diagnostykę szczęk i zatok szczękowych przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.
Radiowizjografia cyfrowa
Pozwala nam na wykonywanie zdjęć rtg bezpośrednio na fotelu stomatologicznym, przed,w trakcie i po zakończonym leczeniu. Program komputerowy obsługujący zdjęcia cyfrowe pozwala nam na dokładną analizę i pomiary na ekranie monitora. Wszystkie wykonane
prześwietlenia są archiwizowane i dostępne wiele lat po zakończonym leczeniu. W związku z posiadaniem obrazu rentgenowskiego w wersji cyfrowej, jesteśmy w stanie natychmiast skonsultować każdy wymagający tego przypadek ze specjalistami za pomocą Internetu.
Surgysonic
To urządzenie ultradźwiękowe firmy Esacrom mające zastosowanie w wielu dziedzinach stomatologii. Oprogramowanie urządzenia i specjalistyczne końcówki pozwalają na pracę w implantologii (podniesienie dna zatoki, preparowanie łoża implantu, poszerzanie wyrostka, lateralizacja nerwu), chirurgii stomatologicznej (np. ekstrakcje, pobieranie bloku kostnego i wiórów kostnych, osteotomia, osteoplatyka, osteodystrakcja), chirurgii szczękowo-twarzowej, paradontologii, mikrochirurgii endodontycznej, chirurgii ortodontycznej.
Wirówka EBA-20
To wirówka służąca do otrzymywania biomateriału z krwi pacjenta, którego używamy w trakcie zabiegów implantologicznych i chirurgicznych. Zastosowanie fibryny bogatopłytkowej-PRF/platelet rich fibrin/, należącej do nowej generacji koncentratów płytkowych jest sposobem zastosowania materiału autogennego,uwalniającegfo cytokiny płytkowe.Przygotowany przed zabiegiem materiał aplikowany jest bezpośrednio w miejscu,w którym doszło do zaniku kości.
Technika otrzymywania fibryny bogatopłytkowej polega na pobraniu krwi żylnej od pacjenta, bezpośrednio lub w trakcie zabiegu, do 10 ml probówek bez żadnego antykoagulantu, którą wiruje się przy użyciu wirówki EBA-20. W efekcie, w wyniku takiego postępowania dochodzi do powstania w środkowej części probówki skrzepu fibrynowego. Powyżej znajduje się osocze ubogopłytkowe (PPP – platelet poor plasma), natomiast na dnie probówki znajdują się krwinki czerwone.
Matryca fibrynowa uzyskana ze środkowej części odwirowanej frakcji będzie sterować procesem gojenia, w znacznym stopniu przyśpieszając go i co najważniejsze będzie zwiększać rewaskularyzację przeszczepu poprzez wspomaganie angiogenezy.